تبلیغات
کتابخانه ملاحسینقلی شوندی - معرفی کتاب با موضوع آزادی خرمشهر:به داد ما برسید! (ناگفته‌های نامه تاریخی علی شمخانی فرمانده سپاه خوزستان)

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
به داد ما برسید! (ناگفته‌های نامه تاریخی علی شمخانی فرمانده سپاه خوزستان)

علی شمخانی فرمانده سپاه خوزستان بود که جنگ شروع شد. جنگی نابرابر و بی‌مقدمه که با کارشکنی‌های داخلی از طرف بنی صدر، نابرابرتر هم می شد. فشار نیروهای عراقی و امتناع ارتش و دولت وقت از فرستادن مهمات و اسلحه برای سپاه کار را به جایی رساند که شمخانی نامه‌ای تند و افشاگرانه به مسئولین مملکتی بنویسد و تقاضای کمک کند. نامه‌ای یک صفحه‌ای که جزو اسناد دفاع مقدس ثبت شد و اذهان را متوجه سپاه خوزستان و خیانت‌های بنی صدر کرد. کتاب حاضر شرح گفت و گوی کوتاهی با علی شمخانی پیرامون وقایع آن روزها و ماجرای نگارش آن نامه است که گرچه بسیار مختصر، ما را با حال و هوای آن روزهای خرمشهر بیشتر آشنا می‌کند.

«آن روز که عراق حمله کرد، ما هیچ تصور و درکی از جنگ و جنگیدن نداشتیم. هیچ کس از جنگ ادراکی نداشت. سطح اطلاعات نظامی ما پایین بود. برای نمونه علی افشاری را بالای پشت بام ساختمان سپاه اهواز گذاشته بودیم که وقتی هواپیما آمد، با تیربار با آن مقابله کند. گمان می‌کردیم به دلیل آنکه علی افشاری قوی هیکل است، هواپیما را می‌زند!»


تاریخ : چهارشنبه 3 خرداد 1396 | 02:44 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • بابل