تبلیغات
کتابخانه ملاحسینقلی شوندی - معرفی کتاب با موضوع آزادی خرمشهر:خرمشهر، کو جهان آرا؟ (گفت و گو با صغری اکبرنژاد، همسر شهید محمد جهان آرا)

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
خرمشهر، کو جهان آرا؟ (گفت و گو با صغری اکبرنژاد، همسر شهید محمد جهان آرا)

کتاب حاضر جلد پنجم از مجموعه شناخته شده «بانوی ماه» است که به مصاحبه با همسران سرداران شهید می‌پردازد. یک کتاب کم حجم و جمع و جور که خوانشش در یک نشست تمام می‌شود اما خواننده را به دنیای اسطوره‌های مقدس می‌برد. سبک کتاب شکل پرسش و پاسخ و مصاحبه دارد، و در خلال آنها با بزرگمرد خرمشهر، شهید جهان آرا، ویژگی های شخصی و فردی‌اش، ازدواجش، همسرش، افکار و دیدگاه‌هایش و مبارزات و شهادتش آشنا می‌شوید.

«جهان آرا و همرزمانش با دست خالی جنگیدند. بنی صدر به تماس‌های آنان توجهی نمی‌کرد. بنی صدر پیغام داده بود شما بروید جلو، ما با یک حرکت گازانبری خرمشهر را آزاد خواهیم کرد! توهماتی بود که در سر داشت. می‌خواست بچه‌های خرمشهر را دست به سر کند. وقتی جهان آرا به تهران آمد و به دیدار حضرت امام رفت، مسائل را گفت. شهید رجایی که در آن جلسه حضور داشت با خانه ما تماس گرفت و به من گفت که به جهان آرا بگویم بنی صدر تجهیزات نخواهد داد. با اینکه امام تاکید کرده بود که بفرستید، تجهیزات نخواهد آمد و با توکل به خدا بجنگید»


تاریخ : چهارشنبه 3 خرداد 1396 | 02:44 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • بابل