تبلیغات
کتابخانه ملاحسینقلی شوندی - کتابخوان مرداد ماه: تن تن و سند باد؛ نویسنده: محمد میركیانی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

تن تن و سند باد؛ نویسنده: محمد میركیانی؛ نـاشـر: قدیانی؛ تعداد صفحات: 157.


«تن تن و سند باد» اثر محمد میرکیانی از آثار ارزشمند دهة هفتاد در حوزة کودکان و نوجوانان است كه با هوشمندی و دقّت علیه جریان خصم‌‌آمیز امپریالیسم فرهنگی، قد علم می‌كند و كودكان و نوجوانان مشرق زمین را به پیشینة غنی اسطوره‌های ارشمند و قَدَرقدرت سرزیمنشان جلب می‌كند. سرزمینی كه تاریخی بسیار باشكوه‌تر و دیرپاتر از مهاجمان به آن دارد. مهاجمانی كه با استكبارگری تلاش دارند روح و ذهن كودكان سرزمین‌های مورد تهاجم را معطوف به قهرمانان نو‌رسیده و دروغین غربی سازد.

داستان این کتاب ازآنجا آغاز می‌شود که گروهی از قهرمان‌های داستان‌های غربی به رهبری تن‌تن، چهرة معروف قصه‌های غربی برای جنگ راهی سرزمین‌های مشرق زمین می‌شوند و در این ‌سوی ماجرا قهرمان‌های مشرق‌زمین به رهبری سندباد به مقابله با آن‌ها می‌روند و درنهایت، سندباد و یارانش موفق می‌شوند با اقتدار آن‌ها را شکست دهند.

این كتاب، هدایت به سوی بازگشتِ به ریشه و افتخار به قهرمانان اصیل ملی شرقی است که به‌واسطة هجوم گستردة محصولات قهرمان‌محور بیگانه، در محاق فراموشی رفته‌اند. حضور قهرمانان محبوبی همچون سندباد، علی‌بابا، علاءالدین، غول چراغ جادو، پهلوان‌پنبه، نخودی و... در این كتاب به كودك و نوجوان شرقی محصور در هجوم تن‌تن‌ها و بت‌من‌ها و سوپرمن‌ها یادآوری می‌شوند.

ماجراهای «تن‌تن و سندباد» افتخار تقریظ رهبر معظّم انقلاب اسلامی(مدظله‌العالی) را بر خود دارد و با وجود گذشت 23 سال از چاپ نخست آن همچنان ارزش خواندن و قابلیت بازپروردن با ضروریات امروز را حائز است كه خوشبختانه بارها از سوی نویسنده بازبینی شده و تاكنون به چاپ بیست‌وهفتم خود رسیده است.

خواندن این كتاب نگاه عزت‌آمیز غرور ملّی و خودباوری را به چشمان حقیقت‌جو و تشنة معرفت كودكان و نوجوانان عزیز می‌بخشد.تاریخ : سه شنبه 3 مرداد 1396 | 08:28 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • بابل