تبلیغات
کتابخانه ملاحسینقلی شوندی - کتابخوان مرداد ماه: داستان دوشهر؛ نویسنده: چارلز دیكنز؛ مترجم: مهرداد نیلی؛

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

داستان دوشهر؛ نویسنده: چارلز دیكنز؛ مترجم: مهرداد نیلی؛ نـاشـر: فرزان؛ تعداد صفحات: 468.


«داستان دو شهر» اثر جاودان چارلز دیکنز،  داستانی است كه در دو شهر لندن و پاریس، قبل و در طول انقلاب فرانسه رخ می‌دهد. این كتاب تصویری سیاه از اعمال خشونت‌های انقلابیون نسبت به اشراف را در سال‌های اول انقلاب فرانسه نشان می‌دهد و از انتقامی كور به دست مظلومانی حكایت دارد كه گوی بی‌رحمی و قساوت قلب را از ظالمان ربوده‌اند. در این داستان ماجرای چند نفر دنبال می‌شود كه چارلز دارنی، اشرافی سابق فرانسوی که با وجود قلب مهربانش، ناجوانمردانه قربانی هیجانات ضدتبعیض توده‌های پرشور انقلابی می‌شود و سیدنی کارتن، وکیل بریتانیایی فراری و بی‌اخلاق از مهم‌ترین شخصیت‌های این رمان به شمار می‌روند.

«داستان دو شهر» در قالب سه كتاب كه  در كنار هم این رمان تك‌جلدی را تشكیل می‌دهند به رشتة تحریر در آمده است كه در ادامه به‌اختصار این سه كتاب را معرفی می‌كنیم.

اولین کتاب: به زندگی بازخوانده

اتفاقات اولین كتاب در سال ۱۷۷۵ رخ می‌دهد و از سفر جارویس لری کارمند بانک تلسون به پاریس برای آوردن فردی زندانی به نام دكتر الکساندر مانت به لندن حكایت دارد و ماجرای ملاقات جارویس با لوسی دختر مانت و برملا شدن راز ناپدید شدن پدرش برای او از مهم‌ترین بخش‌های این كتاب از رمان است.

کتاب دوم: ریسمان طلایی

این كتاب ماجراهای پنج سال بعد از كتاب نخست را روایت می‌كند كه موضوع چالش‌برانگیز دارنی نجیب‌زادة فرانسوی با 2جاسوس انگلیسی و علاقه‌مندی او به لوسی مانت بخش‌های كلیدی این كتاب است.

کتاب سوم: رد طوفان

سومین كتاب حكایت از آثار طوفانی دارد كه در هجوم آن دارنی نیكوكار به گناه ظلمی كه خاندانش به مردم فرانسه داشته‌اند ناجوانمردانه محكوم و مظلومانه مجازات می‌شود.

خواندن این اثر كم‌نظیر چالرز دیكنز به همة علاقه‌مندان به مطالعة كتاب‌های پرمغز و تفكربرانگیز پیشنهاد می‌شود.

 تاریخ : سه شنبه 3 مرداد 1396 | 08:29 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • بابل