تبلیغات
کتابخانه ملاحسینقلی شوندی - داستان «نیمه شب دریاچه» منتشر شد

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

داستان «نیمه شب دریاچه» منتشر شد


 
رمان نوجوان «نیمه شب دریاچه» نوشته عباس عبدی از سوی انتشارات پیدایش راهی کتابفروشی‌ها شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «نیمه شب دریاچه» رمانی نوجوانانه به قلم عباس عبدی است که به تازگی از سوی انتشارات پیدایش منتشر شده است. این کتاب داستانی محیط زیستی دارد و در راستای حمایت و حفاظت از حیات وحش و محیط زیست است.
 
در رمان «نیمه شب دریاچه» ماجرای پسری به نام سورنا بیان می‌شود که در عید نوروز برای دیدار پدربزرگش به قشم می‌رود. پدربزرگ در گروه حمایت از حیوانات و محیط زیست کار می‌کند. آنان متوجه می‌شوند مسئولین سیرک بزرگ شهر با حیوانات بدرفتاری می‌کنند؛ ازجمله با بچه‌خرسی که مادرش را تازه از دست داده است. آنان نقشه می‌کشند تا بچه خرس را نجات بدهند. اما تربیت بچه خرس کار ساده‌ای نیست.
 

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «سوراخ بزرگی روی سنگواره ای مثلثی که تیزی گوشه‌هایش با شیارهای کم عمق ساییده شده بود.
چیلیک!
صخره‌ای سر که لکه‌های قهوه‌ای از شکاف‌های نازکش بیرون زده بود. آه... بوی تندت خبر می‌کند اینجایی نهنگ. این سر، با سوراخ‌های جای چشم و جمجمه چرب بودار. مغزت کو نهنگ پیر که در آب‌های این طرف به دام افتادی؟ دنبال کی آمده بودی به ساحل قشم؟ به جای مردنت برگشته بودی؟ اوف، از بوی روغن مغزت! نمی‌گذاری نفس بکشم.
چیلیک!
بالا... صیقل خورده و سخت و بالاتر و خط استخوانت می‌رود در تاریکی. یک شکاف و درزی آن بالا. کی شکسته تورا؟ کی بر استخوان شانه‌ات پتک کوبیده؟ کی تکه‌ای از قوس گرده‌ات را کنده و جایی گم کرده؟ کی به آواز تو از راه برگشته؟»
 
عباس عبدی نویسنده ایرانی متولد سال ۱۳۳۱ است. از او مجموعه داستان‌های کوتاه با نام قلعه پرتغالی توسط نشر چشمه منتشر شده ‌است. داستان‌های کتاب عموماً در جزایر جنوبی ایران و از زبان مردی که دور از خانواده‌اش در آنجا کار می‌کند، روایت می‌شوند. از عباس عبدی همچنین چند داستان در ماهنامه هفت، عصر پنج‌شنبه، زنده‌رود و... منتشر شده ‌است. درسال ۱۳۸۸ دومین مجموعه داستان وی مشتمل بر ۱۴ اثر، با نام «دریا خواهر است» نیز توسط نشر چشمه انتشار یافته ‌است.
 
انتشارات پیدایش، کتاب «نیمه شب دریاچه» را در قالب 186 صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت 160 هزار ریال منتشر کرده است.


تاریخ : شنبه 28 مرداد 1396 | 10:53 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • بابل