فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
گزیده ای از کتاب فاطمه فاطمه است دکتر شریعتی 

 گفتن ونوشتن از حضرت فاطمه (سلام الله علیها)کار آسانی نیست, ورود به این وادی جسارتی میطلبد که از هر کسی برنمی آید....گزیده ای از کتاب فاطمه ,فاطمه است ...به قلم دکنر علی شریعتی را برای دوستداران حضرت فاطمه(س)...  اینک لحظه وداع با علی (ع)چه دشوار است اکنون علی باید در دنیا بماند تا سی سال دیگر!آرام وسبکبار بربستر خفت روبه قبله کرد ودر انتظار ماند.الحظه ای گذشت ولحظاتی...ناگهان از خانه شیون برخاست.پلکهایش را فروبست وچشمهایش را به روی محبوبش-که در انتظار بود –گشود.وعلی تنها ماند با کودکانش.از علی خواسته بود تا اورا شب دفن کند.گورش را کسی نشناسد وچنین کرد.اما کسی نمیداند که چگونه؟وهنوز نمیداند کجا؟در خانه اش ؟یا در بقیع ؟معلوم نیست.وکجای بقیع ؟معلوم نیست.


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 12:08 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

کتاب نظام حقوق زن مجموعه مقالاتی است که به تناوب در مجله زن روز در سال‌های 45-46 با عنوان «زن در حقوق اسلامی» منتشر شده است. این مجموعه مقالات، نخستین بار در سال 1353 شمسی در قالب کتابی مستقل با مقدمه و پیشگفتار استاد مطهری منتشر شده است.

نظام حقوق زن در اسلام

کتاب نظام حقوق زن مجموعه مقالاتی است که به تناوب در مجله زن روز در سال‌های 45-46 با عنوان «زن در حقوق اسلامی» منتشر شده است. این مجموعه مقالات، نخستین بار در سال 1353 شمسی در قالب کتابی مستقل با مقدمه و پیشگفتار استاد مطهری منتشر شده است.
 
کتاب نظام حقوق زن مجموعه مقالاتی است که به تناوب در مجله زن روز در سال های 45-46 با عنوان  «زن در حقوق اسلامی » منتشر شده است. این مجموعه مقالات، نخستین بار در سال 1353 شمسی در قالب کتابی مستقل با مقدمه و پیشگفتار استاد مطهری منتشر شده است. استاد در مورد زمینه و انگیزه نگارش مقالات در مقدمه توضیحاتی داده است که در ادامه خواهد آمد: 
 
 «در سال 45 تب تعویض قوانین مدنى در مورد حقوق خانوادگى، در سطح مجلات خصوصاً مجلات زنانه سخت بالا گرفت و نظر به اینکه بسیارى از پیشنهادهایى که مى‏شد بر ضد نصوص مسلّم قرآن بود، طبعاً ناراحتی هایى در میان مسلمانان ایران به وجود آورد. در این میان قاضى فقید ابراهیم مهدوى زنجانى (عفى اللَّه عنه) بیش از همه گرد و خاک مى‏کرد و حرارت به خرج مى‏داد. مشارٌالیه لایحه‏اى در چهل ماده به همین منظور تنظیم کرد و در مجله فوق الذکر چاپ نمود. مجله مزبور نیز با چاپ صفحاتى جدول‏دار و به اصطلاح آن روز  «کوپن » از خوانندگان خود در باره چهل ماده پیشنهادى نظر خواست. مشارٌالیه ضمناً وعده داد طى یک سلسله مقالات در مجله فوق الذکر به‏طور مستدل از چهل ماده پیشنهادى خود دفاع نماید.
 


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 12:03 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

راز یک فریب

 

این کتاب در شش فصل توسط یوسف غلامی به نگارش درآمده است. عناوین این شش فصل عبارتند از: رؤیای امنیّت زنان، زنان در اسارت خردسالان، خواب مغناطیسی زنان و به اسارت درآوردن مردان، نقّاشی خدا، هراس و شهامت زنان، پوشش زنان، مهار مردان.

کتاب راز یک فریب در انتشارات لاهیجی قم به چاپ رسیده و با قیمت ۲۵۰۰ تومان در بازار به فروش می رسد.

 

کتاب حجابتاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 12:03 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

دختران آفتاب

 

کتاب داستانی «دختران آفتاب» نوشته امیر حسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند است و این سه نویسنده برای نگارش این کتاب از مشاورانی چون سید مهدی شجاعی، حجت الاسلام صادق‌زاده و استاد سیدابوالقاسم ژرفا بهره گرفته اند.

«دختران آفتاب» اگرچه روالی داستانی دارد، اما تحقیقی روان شناختی، جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان است. دختران آفتاب خواسته است که زن و منزلت، شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه اش و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد.

این کتاب تنها کتابی است که در زمینه حجاب و سبک زندگی نظر رهبر انقلاب را به خود جلب کرده است و برای آن تقریظ نوشته اند.

دختران آفتاب با سبک رمان گونه ی خود مناسب اقشار رمان خوان جامعه است. این کتاب توسط  انتشارات سروش به چاپ رسیده و هزینه تهیه آن ۱۵۵۰۰ تومان هست.

 

کتاب حجاب

 تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 12:02 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

قرار

 

کتاب «قرار»، تألیف خانم طاهره همیز، استاد و مشاور دانشگاه، فارغ التحصیل رشته فقه و حقوق است. ایشان سال هاست در حوزه مسائل تربیتی و خانواده مشغول به مطالعه و پژوهش است و کتاب حاضر دربرگیرنده تجربیات و دانش نویسنده از جلسات و مشاوره های مختلف او با افراد گوناگون است. این کتاب در قالب نگارشی رمان، با هدف پرداختن به نکات مبتلا به جامعه امروزی به رشته تحریر درآمده است و داستان به شکل گفت وگو و دیالوگ بین استاد (خانم همیز) و دو دانشجوی دختر به نام های فاطمه و سحر است که البته سحر به دنبال یک شکست عاطفی به استاد پناه آورده و فاطمه، دوست سحر، برای گام نهادن در مسیر تعالی به جمع دو نفره آن ها پیوسته است.

این کتاب مناسب افرادی است که علاقمند به خواندن رمان هستند. کتاب «قرار» در ۱۳ فصل و ۱۶۰ صفحه، توسط انتشارات بصیر منتشر شده است و قیمت آن ۵۰۰۰تومان است.

 

کتاب حجابتاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 12:02 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

پوشش اسلامی، چالش ها و راه کارها

 

این کتاب نوشته جناب آقای حسن بنیانیان با رویکردی به مهندسی فرهنگی نوشته شده است. مطالعه این کتاب گرچه برای عموم افراد اعم از زن و مرد مفید است اما نویسنده تلاش کرده تا بحث را متناسب با نیاز مدیران مراکز فرهنگی، آموزشی، مربیان تربیتی، و همه کارشناسانی که در حوزه مسائل فرهنگی و آموزشی تلاش می کنند تبیین نماید.

این کتاب متشکل از ۵ فصل با عناوین، آسیب های بدحجابی، پیامدهای آزادی جنسی در جهان، مبانی نظری برای تعیین راهبردهای اصلاح و بهینه سازی پوشش اسلامی، بررسی عوامل تضعیف کنده فرهنگ عفاف و حجاب و راهبردها، خط مشی ها و راه کارهای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب است.

ناشر این کتاب انتشارات سوره مهر(وابسته به حوزه هنری) است و قیمت خرید آن ۱۰۹۰۰ تومان است.

 

کتاب حجابتاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 12:01 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی- اسلامی

 

این کتاب گزیده ایی از بیانات حضرت آیت الله سید علی خامنه ایی رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به کوشش امیر حسین بانکی جمع آوری شده و در ۵ فصل با عناوین، عفت و حیا، روابط زن و مرد، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بی بند و باری و روش برخورد با بی بند و باری به چاپ رسیده است. ناشر این کتاب انتشارات انقلاب اسلامی است و هزینه خرید آن ۷۰۰۰ هزار تومان است. نکته مثبت این کتاب این است که همه سلایق را در بر می گیرد.

 

کتاب حجابتاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 11:59 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات


 روز مادر، سالی یکبار در اکثر کشورهای جهان تجلیل می شود. اما این روز مثل روز جهانی زن نیست که در همه جهان در یک روز (8 مارس) تجلیل شود، اکثر کشورها این روز را در روزهای مختلف ماه می تجلیل می کنند.کشورهای که روز مادر را در یکشنبه دوم ماه می جشن می گیرند، عبارت اند از:
امریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلاند، جاپان، مالیزیا، فلیپین، سنگاپور، بنگلادیش،چین، هانگ کانگ، تایوان، دنمارک، بلجیم،اتریش، سویزرلیند،جرمنی، فنلیند، نیدرلند،جمهوری چک، سلواکیا، کروشیا،ایتالیا، ترکیه، یونان، برازیل، انگولا، چلی، کولومبیا، کیوبا، ایکوادور، هاندوراس، جامایکا، مالتا، پیرو، اروبا، بهاماس، باربادوس، برمودا، بنیری، افریقای جنوبی، یوروگوا،  ونزویلا و زیمبابوی.


کشورهای هنگری، لیتوانیا، پرتگال و هسپانیا در اولین یکشنبه ماه می ، فرانسه، جمهوری دومینیکن، هایتی و سویدن در آخرین یکشنبه ماه می ، کوریای جنوبی و البانیا به تاریخ دهم ماه می ( روز والدین)، کشور های هند، پاکستان، سنگاپور، عمان، قطر، مکسیکو، گواتیمالا و السلوادور به تاریخ دهم ماه می ، پولند به تاریخ 26 ماه می ، بولیویا به تاریخ 27 ماه می، نیکاراگوا به تاریخ 30 ماه می جشن روز مادر را برپا می کنند.


روز مادر1395, روز زن1395, تاریخ روز مادر


ادامه مطلب
تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 11:55 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات
تاریخ روز مادر (تاریخ روز زن)
29 اسنفد ( بیستم جمادی الثانی ) مصادف است با ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر ( روز زن ).

 

روز مادر1395, روز زن1394, تاریخ روز مادر

 

در بیستم جمادى الثانى سال دوم بعثت، از صلب پیامبر اكرم- صلى الله علیه و آله و سلم- و از رحم پاك و مطهر خدیجه، دخترى پا به عرصه وجود نهاد، دخترى كه همتاى على (ع)، سرمنشأ و ریشه سلسله امامت و ولایت، و الگوى تمامى مؤمنین و موحدین است، بانویی كه گل سرسبد تمام بانوان عالم است؛ تنها زنی كه پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب " اُم ابیها "  داده است،یعنی زنی كه برای پدرش همچون مادر بود.

در فرهنگ پر بار ایران اسلامی این روزبه عنوان روز مادر نام گرفته تا زنان و مادران این مرز و بوم از او درس ایمان ، فداكاری و مهربانی بیاموزند.تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 11:54 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

تاریخ روز مادر 1395روز مادر1395, روز زن1394, تاریخ روز مادرامروز مجالی است تا بار دیگر، کودکی هایمان، در آغوش مهربان مادر رها شوند و به یاد بیاوریم که وسعت هیچ آسمانی، به اندازه عطوفت های مادر نیست و با ارزش تر از مادر، واژه ای در فرهنگ مهربانی ها نیست.

در این روزگار رنگ و رو رفته، لبخند مادر، ناب ترین تصویر است.

 

گاهی اگر می بینیم جاده زندگی، صاف و هموار شده است، بدانیم دعای مادر، چقدر راهگشا است روزهای ما اگر به جایی برسند، همه از برکت دست به دعا برداشتن کسی است که ادب، روبه رویش زانو زده است.

هرکه، هر کجا که باشد، همیشه درست ترین لحظه پناه، برایش آغوش مادر است. برفِ پیری هم اگر بر سرِ خاطراتِ دیگر بنشیند، یاد او جوان ترین است ...

تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 11:52 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات


تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 11:48 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان همدان، همزمان با روزهای پایانی سال در کتابخانه عمومی ملاحسینقلی شوندی مراسم یک روز با کتاب با طعم نوروز برگزار شد.

مسئول کتابخانه عمومی ملاحسینقلی شوندی ضمن اعلام این خبر گفت: در کتابخانه ملاحسینقلی شوندی و با حضور دانش آموزان مدرسه شهید مدنی و معلم هایشان جشنی شاد و مفرح با موضوعات مختلف برگزار شد که اشنایی با رسم و رسومات محلی عید نوروز و چهارشنبه سوری یکی از این برنامه ها بود.

مجید بیگلری از حضور معاون مدیرکل؛ حسن عرفانی مقدم در این مراسم خبر داد و گفت: یکی از برنامه ها، معرفی کتاب "شاه بیرامو" اثر محمدتقی جعفری(نویسنده بومی) با موضوع جشن ها و آیین های محلی و سنتی شهرستان رزن بود که توسط فرشته رسولی، کتابدار کتابخانه معرفی شد.

مجید بیگلری از تزیین سفره عید نوروز در کنار این برنامه خبر داد و گفت: در این برنامه پنج نفر از دانش آموزان به معرفی کتاب پرداختند. همچنین به مناسبت در پیش بودن روز مادر، مسابقه ای تحت عنوان یک جمله به مادر برگزار شد.

بیگلری افزود: حضور یکی از دانش آموزان با لباس محلی و سنتی نوروزی و معرفی کتاب "قصه ما مثل شد" توسط ایشان به زبان ترکی از دیگر برنامه های جذاب این برنامه بود که با استقبال خوب دانش آموزان همراه بود.

وی ادامه داد: مسابقه حدس ضرب المثل، شعرخوانی(حافظ خوانی)، حدس کلمه، تندخوانی، مسابقه نقاشی، از مسابقات و بخش های مختلف این برنامه بودند.

در پایان برنامه به نفرات برتر و همچنین به اعضای فعال کتابخانه جوایزی اهدا شد.تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 11:42 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از سوی نهاد منتشر شد.

براساس اعلام روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیرة ائمة معصوم(ع) و به مناسبت ایام با برکت دهه کرامت برگزار می‌شود.

۶ عنوان کتاب در بخش‌های کودک، نوجوان و بزرگسال در موضوع‌های امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمد بن موسی(ع) در این جشنواره به مخاطبان عرضه می‌شود.

 در بخش کودک کتاب «۱۰ قصه از امام رضا(ع) برای بچه‌ها»، نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب منم»، نوشته مجید ملا‌محمدی، انتشارات به نشر(آستان قدس رضوی) معرفی شده است.

 همچنین در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(س) و احمد بن موسی(ع) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا(ع)، کتاب با موضوع زیر انتخاب شده است که به شرح ذیل است:

«زندگی به سبک خورشید»، نوشته مهدی غلامعلی؛  انتشارت جمال؛ «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»، نوشته محمدرضا شرفی؛  انتشارت موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی؛ «بانوی ملکوت»، نوشته   علی کرمی‌جهرمی؛ انتشارات بوستان کتاب و کتاب «چلچراغ» نوشته جلیل عرفان‌منش؛ انتشارت دفتر پژوهش‌های آستان قدس رضوی.

گفتنی است،  علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب‌های مسابقه از تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ به کتابخانه‌های عمومی  سراسر کشور مراجعه کنند.تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 | 11:21 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

آری سخن از پروین است ،شخصیتی بس سترگ، صاحب روحی توانا و فرازمند، شجاعی از زنان ایران زمین در تواتر تاریخ، گوهر چرخ ادب.
او که شعرش :
نبرد افرازی است سر آمد.
کوبنده ای است بس چیره دست و میدان دار.

رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی (۱۲۸۵ -۱۳۲۰) شاعر ایرانی است که از او با عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» یاد می‌شود. به پاس زحمات فراوان پروین اعتصامی در زمینه شعر معاصر ایران و سبک شعر مناظره‌ای، روز بیست و پنجم اسفندماه (۱۶ مارس)، روز بزرگداشت این شاعر نامگذاری شده است.

 کودکی و خانواده
پروین اعتصامی با نام اصلی رخشنده در ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ هجری شمسی در تبریز زاده شد. او فرزند یوسف اعتصامی، نویسنده و مترجم معاصر ایرانی و اختر اعتصامی ، از شاعران دوره قاجاریه بود. او در سال ۱۲۹۱ هنگامی که ۶ سال داشت به همراه خانواده‌اش از تبریز به تهران مهاجرت کرد؛ به همین خاطر پروین از کودکی با مشروطه‌خواهان و چهره‌های فرهنگی آشنا شد و ادبیات را در کنار پدر و از استادانی چون دهخدا و ملک الشعرای بهار آموخت.

 در دوران کودکی، زبان‌های فارسی و عربی و انگلیسی را زیر نظر پدرش در منزل آموخت و به مدرسه آمریکایی ایران کلیسا رفت و در سال ۱۳۰۳ تحصیلاتش را در آنجا به اتمام رسانید. او در تمام سال‌های تحصیلش از دانش‌آموزان ممتاز بود و حتی مدتی در همان مدرسه به تدریس زبان و ادبیات انگلیسی پرداخت. او هم‌زمان با تحصیل، شعر نیز می‌سرود.


ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395 | 10:57 ق.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات

کتاب دخترشینا

دخترشینا کتابی نسبتا مفصل و بسیار زیبا از زبان همسر یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس می باشد. این کتاب جزو نخستین آثار منتشرشده در حوزه خاطرات زنان ازجنگ تحمیلی نیز هست. کتاب توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده و به همت بهناز ضرابی زاده گردآوری شده است.

کتاب ظرف مدت چهارسال به چاپ بیست و دوم رسیده است.

دخترشینا داستان زندگی عاشقانه قدم خیر محمدی کنعان با شهید حاج ستار ابراهیم ابراهیمی هژیر است.

دخترشینا در 19 فصل روایت شده است که ازدوران کودکی قدم خیرآغاز می شود؛ از زمانی که نامش رابه خاطر قدم خوشی که داشت قدم خیر گذاشتند تا زمانی که حماسه زندگی اش را درپشت جبهه ها رقم زد و نامش به عنوان همسرشهید حاج ستار ابراهیمی هژیر در تاریخ این کشور ماندگارشد.

خلاصه کتاب

Image result for ‫دختر شینا‬‎


ادامه مطلب
تاریخ : چهارشنبه 4 اسفند 1395 | 04:10 ب.ظ | نویسنده : مجید بیگلری | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • بابل
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو